TPS:n naisille salibandyn SM-kultaa Porvoon trillerissä!

Turun Palloseura on voittanut naisten F-Liigan seitsemännessä finaaliottelussa PSS:n Porvoossa numeroin 1-2. Mitali on TPS:n ensimmäinen naisten salibandyssä. Voittomaalin PSS:n verkkoon iski ajassa 48.25 Noora Rantanen. Upea suoritus seuran satavuotisjuhlavuonna!

Tepsiläiset onnittelevat lämpimästi mestarijoukkuetta ja sen taustavoimia loistavasta saavutuksesta. Nostamme esiin myös Rantasen TPS-perheen osuuden nyt mestaruuteen päättyneen kauden menestyksessä. Sisarukset Laura ja Noora kentällä, sekä Hannu-isä valmennuksessa ansaitsevat tulla esiin nostetuiksi. Niin myös ”perheprojektia” osaltaan mahdollistamassa ollut Vuoden Jäsenemme mallia 2015, Mikko-veli.

Suomen mestaruus maistuu varmasti myös koronakurimuksessa painineelle TPS Salibandy ry:lle. Onnittelemme luonnollisesti myös heitä hienosta menestyksestä. Tästä mestaruudesta saa ottaa ilon irti koko TPS-perheen voimalla!