Tepsiläisten vuosikokous pidetty – eteenpäin pienin muutoksin

Tepsiläiset ry:n vuosikokous pidettiin 12. huhtikuuta ravintola Vellamossa. Kokouksen kipparoi vanhaan ja hyväksi havaittuun tapaan kunniapuheenjohtaja Seppo Verronen. Kokous kuunteli toiminnantarkastaja Markku Mattilan lausunnon ja myönsi hallitukselle vastuuvapauden menneeltä tilikaudelta.

Hallitus jatkaa muutoin samalla kokoonpanolla, mutta Anne Karnakoski jäi nyt pois viiden vuoden hallitustyöskentelyn jälkeen. Tepsiläiset ry kiittää Annea hänen panoksestaan hallituksessa. Hänen tilalleen valittiin jo ennestään yhdistyksen sihteerin tointa hoitanut Sari Kanervisto.

Myös varapuheenjohtaja vaihtuu, sillä Juha Kiviniemi siirtyy Rauno Järvisen ”kakkoseksi” ja edellinen varapuheenjohtaja Roope Paltta hallituksen rivijäseneksi. Erovuorossa ovat 2023 puheenjohtajan lisäksi Keskinen, Orkolahti ja Paltta.

Ehdolle yhdistyksen edustajaksi Turun Palloseura ry:n hallitukseen valittiin puheenjohtaja Rauno Järvinen nuoremman kunniapuheenjohtajamme Eero Wallinin jäädessä pois emoseuran päätöksenteosta seitsemän vuoden palvelun jälkeen.

Hallitus toimintakaudella 2022-2023

Rauno Järvinen    puheenjohtaja
Juha Kiviniemi      varapuheenjohtaja
Sari Kanervisto     sihteeri
Klaus Keskinen
Hannu Orkolahti
Roope Paltta
Niina Wallin