Tepsiläiset ry 30 vuotta 14.3.2020

Tepsiläiset ry täyttää tänään lauantaina 14. maaliskuuta kunnioitettavat 30 vuotta. Tarkoituksemme oli juhlistaa tapahtumaa, mutta emme näissä oloissa järjestä vastaanottoa merkkipäivänä. Iloisesta asiasta jäi näin jäljelle seuran perinteen kunnioittaminen, jonka päätimme toteuttaa pienimuotoisesti, mutta tyylikkäästi.

HANNU ANSAS HAUTA 5 (2).jpegPuheenjohtaja Eero Wallin ja hallituksen jäsen Rauno Järvinen laskivat yhdistyksen kukkalaitteen ensimmäisen puheenjohtajamme, Hannu Ansaan viimeiselle leposijalle Marttilan hautausmaalla kunnioittaen näin Turun Palloseuran suurmiehen muistoa kauniissa talvisäässä.

Meille seuran tradition arvostaminen ja vanhojen Tepsiläisten kunnioittaminen ovat aivan olennainen osa Tepsiläisyyttä suurten jäsenetujen ja edullisten tapahtumien tuottamisen ohella.

Noudatamme näin toimiessamme samalla valtioneuvoston suositusta välttää kokoontumista koronaviruksen leviämisen estämiseksi.