Kunnioitusta seuran legendoille ja aktiiveille

Kuva kättälyövistä Timo Nummelinista ja Jani Hurmeesta, eli ”Numppa ja huikea Jamppa – Tepsiläisiä tottakai” oli etusivumme vasemmassa yläkulmassa kokonaista kahdeksan vuotta. Aikansa kutakin. Niinpä vuoron sai nyt ikitepsiläinen Hannu ”Hantta” Virta ja Poika otsikolla ”Tepsiläisissä on Virtaa!” Hantta ja Kanadamalja olivat erottamaton pari kultaisella 90-luvulla.

Päivitimme myös etusivun Vuoden Jäsen –osastomme kuvitusta. Tepsiläiseksi 2019 valitun Kaapo Kakon potretti vaihtui U18-maailmanmestaruuskuvasta miesten vastaavaan.  Aiemmin kunnian ovat saaneet vuonna 2015 Mikko Rantanen, 2016 Mikko Koivu ja 2018 Lukas Hradecky, jotka ovat ”neliapilassa” mukana.

Ajatus on, että etusivullamme esiintyy ainoastaan seuran kirkkaimpia tähtiä läpi lajikirjon. Tepsiläisten Vuoden Jäseniksi kutsutut esiintyvät edelleen  omassa kokonaisuudessaan. Heidän uransa jatkuu edelleen.

Vasen ylänurkka kuuluu kunniajäsenillemme ja on niinikään merkki aivan erityisestä arvostuksesta. Yhdistyksen kunniajäseniksi on kutsuttu perinteisesti vasta aktiiviuransa lopettaneita urheilijoita tai muutoin ansioituneita toimijoita. Tähän osastoon saattaa tulla vielä laajennusta, eli Hantta saattaa hyvinkin saada kavereita vasenta yläkulmaa jakamaan.