Kiitos yhteistyöstä, Juha!

TPS Salibandy ry:n pitkäaikainen toiminnanjohtaja Juha Kiviniemi ei jatka seuran palveluksessa.

Vastikään Tepsiläiset ry:n kultaisella ansiolevykkeellä palkitun Kiviniemen rakentavalla suhtautumisella on ollut ratkaiseva merkitys seuran sisäisen yhteistyön kehittämisessä ja alunperin jääkiekkopainotteisen jäsenistömme tutustuttamisessa salibandyyn. Pitkäjänteistä työtä tehnyt Juha jättääkin isot saappat seuraajalleen täytettäväksi.

Osana yhteistyötä olemme tukeneet TPS:n naisten salibandyn edustusjoukkuetta ja lajin juniorityötä jo vuosia palkitsemalla kauden lopussa parhaiten kehittyneen oman kasvatin stipendillä. Vastaavasti jäsenetuihimme on kuulunut vapaa pääsy TPS:n naisten edustuksen kotipeleihin, sekä kahteen miesten edustuksen kotiotteluun kauden aikana. Hyväksi havaittu käytäntö jatkuu myös alkavalla kaudella.

Tepsiläiset ry kiittää Juha Kiviniemeä miellyttävästä yhteistyöstä ja toivottaa menestystä tulevaan.