Kaveria ei jätetä – alumnitoiminta arvokas osa seuran kokonaisuutta

Välittäminen, rispekti ja kulttuuri. Siinä jääkiekon alumnitoiminnan arvot. Jo uransa lopettaneiden pelaajien  yhteisö on iso voimavara myös seuralle itselleen. Asia on arvokas ja se ansaitsee tulla huomioiduksi meidänkin sivuillamme.

Kunniajäsenemme Kai Nurminen on TPS Alumnin, eli TPS Numppien puuhamies ja valtakunnallisen Liiga Alumnin hallituksen varapuheenjohtaja. Kaitsun tuntien ideat, suhteet ja osaaminen eivät lopu kesken. Toivoa sopii, että hieno toiminta saa kasvavassa määrin vastakaikua myös HC TPS:n taholta.

Me Tepsiläisissä liputamme kaiken seuraa hyödyttävän yhteistyön puolesta. Toivomus on, että vanhat starat saavat ansaitsemansa arvostuksen. Seuran suurimmat tähdet ovat jo Tepsiläisten kunniajäseniä. Se on meidän tapamme kunnioittaa heitä.

Eero Wallin
puheenjohtaja
Tepsiläiset ry