Joulun jäsenkirje

Arvoisat tepsiläiset!

Vuosi 2023 on jäämässä historian kirjoihin ja uusi vuosi 2024 on jo kahden viikon kuluttua nykypäivää. Sitä ennen on kuitenkin aika keskittyä ja rauhoittua viettämään Joulun aikaa. On aika jättää tohina ja kiire pois taka-alalle ja antaa aikaa läheisille ja myös itselle. On aika ladata jälleen akkuja seuraavalle vuodelle.

Tepsiläiset ry on  omalta osaltaan ollut tukemassa ja kannustamassa Turun Palloseuran eri urheilulajien toimintaa ja yhtenäisyyttä. Kuluvana vuonna saimme olla todistamassa, kun edustustasolla terävimpinä kärkinään TPS saavutti menestystä  salibandyssa ja keilailussa. Näistä upeista saavutuksista vielä kiitokset tekijöilleen.

Haluan kiittää jäsenistöämme kuluneesta vuodesta ja aktiivisuudesta toiminnassamme. Osallistumalla pääset myös vaikuttamaan toimintaamme.

Toivotan kaikille jäsenillemme, yhteistyökumppaneillemme ja koko TPS-organisaatiolle rauhallista Joulua ja menestyksellistä Uutta Vuotta 2024.

Nähdään tapahtumissamme!

Ari Aho
puheenjohtaja
Tepsiläiset ry