DanskeBank.jpg

Danske Bankista Tepsiläisten pankki

Tepsiläiset ry ja Danske Bank ovat solmineet kolmivuotisen yhteistyösopimuksen. Sopimus sisältää muun muassa yhdistyksen käyttövarojen ja rahaliikenteen siirtymisen Danske Bankin hoidettavaksi.

Yhdistyksen jäsenmaksujen laskutuksesta vastaa kuitenkin edelleen Finvoicer Group Oy.

Käytännössä tämä tarkoittaa jäsentemme kannalta kotimaantapahtumiemme maksamiseen tarkoitetun tilinumeron muutosta. Tepsiläiset ry:n tilinumero on 21. maaliskuuta 2019 lukien FI72 8000 1471 2718 00

Danske Bank saa näkyvyyttä sivuillamme ja on mukanamme erikseen sovittavissa kotimaan tapahtumissamme.

Tepsiläisten puheenjohtaja Eero Wallin oli tyytyväinen nyt syntyneeseen sopimukseen.

– Olemme iloisia siitä, että löysimme yhteisen sävelen Danske Bankin kanssa. Uskon pitkäjänteisestä yhteistyöstämme olevan hyötyä kummallekin osapuolelle. Sopimus on osaltaan mahdollistamassa myös työtämme Turun Palloseuran naisurheilun ja junioritoiminnan hyväksi. Annamme tälle suuren arvon.

Tepsiläiset ry osoittaa kiitoksensa rakentavista neuvotteluista sijoituspäällikkö Sari Saarelle ja sijoitusasiantuntija Mikko Moilaselle, ja toivoo aktiivista ja miellyttävää yhteistyötä yhteiseksi hyväksi.