TEPSILÄISET RY

Karnakoski-Leppänen-Wallin Tepsiläisten uusi tehoketju

Saimme kauan kaivattua  naispoweria oikein ryminällä, kun kyntensä klubiemäntinä näyttäneet Anne Karnakoski ja Niina Wallin, sekä TPS Juniorijalkapallon ja seuran jalkapallotoiminnan yleensäkin vuosien kokemuksella tunteva Johanna Leppänen valittiin hallitukseen.

Hallitus valitsi heti vuosikokouksen jälkeen pidetyssä kokouksessa keskuudestaan varapuheenjohtajaksi kuluvalle toimintakaudelle Johanna Leppäsen, joka samalla hoitaa myös hallituksen sihteerin tehtävät.  Lisäksi Johanna huolehtii yhteyksistämme FC TPS:aan ja TPS Juniorijalkapalloon.

Niina Wallin organisoi yhdistyksen jäsenhankintaa ja kehittää työryhmän Karnakoski, Orkolahti, Keskinen kanssa jäsenistölle uusia aktiviteetteja. Jarmo Haahdin vastuulla on yhdistyksen huomionosoitusten jako. Rauno Järvinen hoitaa some-vastaavan tehtävät.

 

Tepsiläiset ry:n hallitus toimintakaudella 2017-2018

Eero Wallin pj
Johanna Leppänen vpj  / siht.
Jarmo Haahti
Rauno Järvinen
Anne Karnakoski
Klaus Keskinen
Hannu Orkolahti
Niina Wallin