TEPSILÄISET RY

Jouni Gröndahl täyttää 80 vuotta 6.2.2018

SVARTE 2016 045.JPGKunniajäsenemme, legendaarinen maalivahti Jouni Gröndahl täyttää 80 vuotta tiistaina 6. helmikuuta. Gröndahl on voittanut Suomen mestaruuden Turun Palloseurassa sekä jalkapallossa, että jääkiekossa. Jalkapallossa Jouni ylsi aina maajoukkueeseen asti pelaten kaikkiaan yhdeksän maaottelua Suomen paidassa.

Gröndahlille on myönnetty seuran kaikki mahdolliset huomionosoitukset upeasta urastaan, johon kuului myös pelaaminen jääpallon ja käsipallon edustusjoukkueissamme. Hän on Senioritepsiläiset ry:n hallituksen jäsen.

Veitsenterävän muistin omaava Jouni on vaimonsa Pirkon kanssa usein nähty hahmo yhdistyksen tapahtumissa aina ulkomaanmatkoja myöden. TPS-klubi Tepsiläiset ry onnittelee sydämellisesti pidettyä herrasmiestä merkkipäivän johdosta.